1.250 TL ve üzerine ÜCRETSİZ KARGO

Makrome Nasıl Temizlenir?

Makrome Nasıl Temizlenir?

Son yılların dekorasyon trendleri arasında yerini alan makrome modeller hemen hepimizin ev ve iş yerlerin de yerini aldı. Bu ürünler ile ilgili herkesin merak ettiği şey ise makrome nasıl temizlenir sorusu.

Makrome ürünler, her tekstil ürünü gibi yıkanarak ya da kuru temizlemeye verilerek temizlenebilir. Burada önemli olan ise makrome nasıl yıkanır sorusunun cevabıdır. Bu ürünler nazik elişi ürünler kategorisine girdiği için mutlaka elde ve çitileme yapmadan yıkanmalıdır. Elde yıkarken ılık su kullanılmalı, deterjan ve ağartıcılar yerine renkli olmayan sabunlar kullanılmalıdır. Sabunlu ılık su içerisinde bir saat kadar bırakmanız dantel, kanaviçe gibi elişi ürünlere benzer şekilde temizliğinizin daha kolay olmasını sağlar. Renkli olan makromelerin öncelikle uç kısmını ıslatarak boyanın akıp akmadığını kontrol etmeniz solmasını engellemeniz için yararlı olacaktır. Eğer akıyorsa mümkün olduğunca serin bir su kullanmak gerekecektir.

Makrome nasıl temizlenir

Özellikle www.hobicikutu.com web sitemizde göreceğiniz tüylü makrome modellerin temizliğini de korkmadan yapabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz konu tüyleri parmak aralarınıza alarak, mümkün olduğunca yukarıdan aşağıya doğru nazikçe temizlemeniz olacak. Kurutma işlemi sırasında tüylü kısımları saç kurutma makinesi ile kurutmanız açılıp eski görünümlerine kavuşması için daha faydalı olacaktır. Tüylerin durulamasını güzelce yapmanız eski görünümlerine kavuşmaları için önemli faktörlerden biridir.

Makrome perde nasıl temizlenir

Yukarıda verdiğimiz makrome temizleme tavsiye ve önerilerimiz genel makrome temizliği, makromenin örülmüş ipli kısımlarının temizliği ile ilgili olan bilgilerdir. Eğer makrome ürünlerinizde ahşap aparatlar var ise burada dikkat edilmesi gereken konular farklılık gösterebilir. Modelde kullanılan ahşaplar drift wood dediğimiz denizden ya da göl, nehir gibi sulardan gelen parçalar ise suyla temasından korkmadan makrome duvar süsü ya da makrome perdenizi temizleyebilirsiniz.

Temizlemek istediğiniz makrome süslerinizde bulunan ahşap aparatlar ağaç dallarından kesilerek ya da kereste tarzı ahşaplardan kesilerek uygulanmış ise suyla temasının ardında hızlıca kurulama yapılması en uygun temizleme şekli olacaktır. Bambu malzeme kullanımlarında da temizleme aynı şekilde yapılabilmektedir. Makromeler üzerinde bulunan ahşap boncuklar için de aynı uygulamalar geçerli olmaktadır. Boncuklar renkli ise yıkama işleminden önce mutlaka boncukları parmağınızla ıslatarak boyasının çıkıp çıkmadığını kontrol etmek iyi olacaktır.

Makrome araç gereçleri

Üzerlerinde metal malzemeler bulunan makrome modellerin temizliğinde de metal parçalar suyla temas sonrası hızlıca kurulanmalıdır ki pas gibi durumlar oluşmasın, makromeniz lekelenmesin.

Makrome perde nasıl yıkanır sorusunun cevabı için ayrıca yazılan blog yazımız “Makrome Perde Temizliği Nasıl Yapılır?” başlıklı  yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Makrome ürünlerde lekeler var ise burada dikkat etmeniz gereken konu lekenin ne tip bir leke olduğunu tespit etmek olacaktır. Bu tespitten sonra lekenizin cinsine göre hangi leke nasıl çıkarılır konulu yazılara bakmanız faydalı olacaktır.

Umarız yazımız ile makrome temizliği nasıl yapılır sorularınıza cevap bulabilmişsinizdir. Merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle [email protected] e-posta adresimizden ya da sosyal medya kanallarımızdan mesaj ile ya da 0541 728 78 97 numaralı whatsapp hattımızdan iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş